top of page

5 Psiholoģiskie izaicinājumi mainot karjeras virzienu

Uzstājos "Ventspils TechGirls" konferencē par 5 psiholoģiskiem izaicinājumiem mainot karjeru. Pat nav svarīgi vai mainot karjeru, bet uzņemoties jebkuru jaunu izaicinājumu dzīvē kas vēl nav darīts.

Bet pirms ķeramies klāt izaicinājumiem īsi un kodolīgu pastāstu par iekšējo saskaņu un no kā viņa sastāv. Kognitīvā + Afektīvā + Fizioloģiskā saskaņa. Jeb vienkāršāk sakot:


Ko mēs domājam + Ko mēs jūtam + Kā mūsu ķermenis jūtas = potenciāls iekšējai saskaņai!


Ja tu ņem vērā šos 3 lielos dzīves aspektus un centies viņus izkopt, tad varam pievirzīties tuvāk IEKŠĒJAI SASKAŅAI. Taču īsti neviens mēs to arī nesasniedzam uz visu laiku, tas ir konstants ceļš un prakse.


1. BAILES NO NEZINĀMĀ, kuras tikai retajam ir pieņemamas. Lielākā masa cilvēki tomēr izjūt diskomfortu, ja nespēj paredzēt savu nākotni. Tas arī var būt saistīts ar to, ka Tev ir bailes palaist vaļā kontroli un uzticēties, taču šis nav viennozīmīgi.


2. VILTVĀRŽA SINDROMS ir piemitis jebkuram cilvēkam uz planētas, jo uzņemoties jaunus izaicinājumus mums nav pieejama visa informācija. Tāpēc mums nākas uzticēties pašiem sev, ka tiksim ar visu galā, kad tas uzradīsies.


3. FINANSIĀLĀS BAILES ir tipisks karjeras maiņas iemesls, jo ļoti grūti ir saspat cilvēku, kurš nevēlas pelnīt vairāk. Taču bieži vien karjeras maiņa nozīmē uzņemties darbus, kuros neesam eksperti un nespējam saņemt tik lielu atalgojumu, cik mums gribētos. Tas nozīmē uz kādu laiku mainīt savu dzīves stilu, mazināt ikdienas izmaksas un atteikties no liekām izmaksām un ceļojumiem kamēr esam jaunajā pozīcijā nonākuši līdz kārotajam ienākumu līmenim.


4. SOCIĀLAIS SPIEDIENS attur 9 no 10 cilvēkiem uzņemties risku. Šīs bailes no tā, ko citi par Tevi padomās ir vienas no visbiežāk sastaptajām konsultējot savus klientus. Nav pat svarīgi vai esi jauns, pieredzējis, uzņēmējs vai vadītājs. Gandrīz katram cilvēkam ir šīs bailes iekšienē un ar tām ir jātiek galā. Jo viņas ir tikai mūsu galvā un gandrīz nekad nerealizējas dzīvē.


5. PROKRASINĒŠANA kļuvusi par mūsdienu modernā cilvēka problēmām. Mēs ilgi atliekam savus mērķus un daram to, ko prasa citi. Tā teikt, esam labi darbinieki, bet slikti priekšnieki paši sev. Labākās zāles pret prokrastinēšanu ir pierakstīt visus darbus un tos sākt uz lapas sadalīt mazos izdarāmos uzdevumus. Ja vēl neesi sācis kaut ko darīt, iespējams uzdevums joprojām nav pietiekoši mazs. Sadali līdz rodas motivācija rīkoties.


Lai izdodas sasniegt savus mērķus un ja vēl nav mērķi, tad uzliec sev mērķi nospraust mērķus ;)


Bet ja Tu vai Tava komanda esat iestrēguši projektos, darbos un rodas atziņa, ka nepieciešamas pārmaiņas, tad vari mani uzaicināt uz konsultāciju vai grupu vadīšanu. Veiksmīgi līdz šim izdevies ieviest skaidru virzienu, jēgu un motivāciju, lai varētu turpināt iesāktos darbus veiksmīgāk + pelnīt vairāk.


Tavs #1 fans,

Aris BirzeKuri psiholoģiskies izaicinājumi ir Tev?

  • 0%Bailes no nezināmā

  • 0%Viltvārža sindroms

  • 0%Finansiālās bailes

  • 0%Sociālais spiediens

You can vote for more than one answer.


2 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page